Deiyonizer yani saf su cihazları üretimde veya hammadde işlemede kullanılacak suyu saflaştırmayı sağlayan cihazlardır.

Deiyonize işlemi kısaca; özel bir reçine vasıtası ile suyu anyon ve katyon iyonlarından ayrıştırarak saf su elde etmeye yarar. İki adet reçine haznesinden ve bu gövdelere ait otomasyon valfinden oluşan cihaza, giriş yapan su önce katyonik ardından anyonik reçine ile temas ettirilerek saflaştırılmış hale getirilir.

Genel olarak reçineli arıtma cihazlarında kaliteyi belirleyen kriter; kapasitesi doyuma ulaşan reçinenin tazelenmesini sağlayan otomasyon sistemleridir. Poli Kimya cihazları istenilen su iletkenliğine göre otomatik olarak ters yıkama ( rejenerasyon ) işlemini başlatır. Bu esnada sırası ile üretim vanası kapanır, kimyasal solüsyon ( NaOH ve HCl ) emişi başlar, durulama yapılır, çıkan atık sıvı deşarj edilir ve tekrar servis konumuna geçilir. Cihaz bu işlemlerin hepsini otomatik olarak yapmakla beraber solüsyon tanklarının periyodik olarak doldurulması işletmene aittir.DI ünitelerinde kullanılan solüsyonların korozif etkisi nedeniyle cihazın suyla temas eden bütün parçaları asla paslanmayacak malzemeden oluşmaktadır.

Saf su elde etmenin diğer yöntemlerinden Reverse Osmoz cihazlarına göre işletmesi biraz daha zor olmasına karşılık pek çok avantaja da DI üniteleri sayesinde sahip olabilirsiniz. Özellikle çok üst düzey kalitede su istenilen kuruluşlarda çoğu zaman tek seçenek olarak belirmektedir.

Poli Kimya, deiyonize sistem ve benzeri ileri arıtma cihazları ile imalat yapan kuruluşların hassasiyetinden dolayı müşterilerine 7/24 servis veren bir servis ağı barındırmaktadır. Sözleşmeli müşterilerimize 24 saat boyunca servis ve 24 saatte müdahale garantisi vermekteyiz. Böylece üretim hattında sürpriz yaşamak istemeyen firmaların ilk tercihi bizden yana olmaktadır.

Deiyonizer seçimi profesyonellik gerektiren, tecrübe sayesinde yönlendirme ihtiyacı duyan bir ekip çalışması gerektirir. Firmanız için saf su imal eden bir sistemle ilgileniyor ve daha fazla bilgi, fiyat almak istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.