Reverse osmosis sistemleri genellikle Kimya, Kozmetik, Medikal, Cam, Gıda, Meşrubat, Tekstil vb. sektörlerde su saflaştırma amacıyla kullanılmaktadır.

Reverse osmos işlemi kısaca; çapraz akımlı özel bir filtre ve yüksek basınç sayesinde sudaki bazı iyonların ayrıştırılması ve bu sayede safa yakın su elde edilmesidir. Yüksek bir basınçla yarı geçirgen membrana pompalanan suyun saf kısmı üretime geçerken, membrandan geçemeyen iyon ve katılar atık kısmından deşarj edilir. Bu işlem bir süreklilik halindedir. Cihaz kesintisiz üretim yapar, giriş suyu kesildiğinde veya su depoları dolduğunda üretimi durdurur. Saflaştırma başarımı değişkenlik gösterse de genelde %98-95 aralığında çıkş kalitesi alınmaktadır. Yani 1000 ms iletkenlikte bir su 20 ms kadar indirilmektedir. Daha iyi iletkenlikte bir su eldesi için deiyonizer veya DOUBLE² RO modelleri kullanılmalıdır.

Poli Kimya, RO işletimini, kullandığı ileri teknoloji ile son derece kolaylaştırmıştır. Sistem tüm çalışmasını otomatik olarak yapmaktadır. Servise gireceği ve çıkacağı zamanlar standart olarak ayarlanmış, üretim kalitesi ve debisi belirlenmiştir.RO cihazının ana parçaları; pompa, membran ve panodur. Bu üç ana parçanın akuple hale getirilmesi ve işletimin kolaylaşması için birçok ufak detay bulunmaktadır. Özellikle suyla temas halinde olan parçaların korozyona mukavim olması birçok açıdan önem arzeder. Poli Kimya hem ana parçalarda hem de aksesuarlarda sadece üst düzey kalitede malzeme kullanarak sistem performansının uzun yıllar boyunca aynı kalmasını sağlar.

Saflaştırılmış su özelikle kimya, kozmetik, medikal, kaplama, tekstil, elektronik, cam, iklimlendirme, turizm, gıda vb. sektörlerde hayati önem taşır. RO sistemleri endüstride kullanılmasından başka içme suyu temininde, deniz araçları ve kıyı kesimlerinde deniz suyu arıtımında, yüksek tuzluluğa sahip kuyu sularının ıslahında da başarıyla kullanılmaktadır.

Firmamız butik bir arıtma şirketi olup özel müşterilerine 7/24 servis veren bir servis ağı barındırmaktadır. Sözleşmeli müşterilerimize 24 saat boyunca servis ve 24 saatte müdahale garantisi vermekteyiz. Bu sebepten dolayı üretim hattında sürpriz istemeyen kuruluşlar ile yaşam konforu yüksek evsel kullanıcılar bizi tercih etmektedir.

Bir RO cihazı bazen ön arıtım sistemine veya şartlandırmaya ihtiyaç duyar. Dolayısıyla uzman bir yerden destek almakta fayda vardır. Poli Kimya satış ve servis ekibi sizlere bu desteği sağlamak konusunda yetkindir. RO sistemleri ile ilgileniyor ve daha fazla bilgi, fiyat almak istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.