Sert su olarak tabir edilen kireçli sulardan meydana gelen sorunları ortadan kaldırmak için poli kimya su yumuşatma sistemlerini inceleyebilirsiniz.

Su sertliği yani suyun kireçli olması evlerde, suyla üretim yapan veya suyu işletmede herhangi bir noktada kullanan firmalar için istenmeyen bir niteliktir. Sert sular ürünlerde erken bozulmaya, çökelmeye, lekelere, kalıp hatalarına, fazla hammadde kullanımına, renk farklılıklarına, formül hatalarına vs. sebep olurken, genel işletme kullanımında tesisat ve makinelerde kireçlenmeye bağlı tıkanma, taşlaşma vb. sorunlara yol açar.

Poli Kimya su sertliğinin (kirecin) verdiği zararlardan korunma veya oluşmuş zararları minimize etme hususunda birçok çözüm önerisi getirmektedir. Bu önerilerden başlıcası ve en çok kabul göreni “ sentetik ve hijyenik” reçineli, otomatik kontrol sistemli su yumuşatma cihazlarıdır. Bu cihazlar iç materyallerini suyla temas ettirerek sudaki kireci istenilen düzeye kadar düşürür ve hep bu seviyede kalmasını garanti eder. Cihazda materyal olarak kullanılan reçine doyuma ulaştığı zaman cihaz otomatik olarak ters yıkama ( rejenarasyon ) yapar ve kendini temizler. Ters yıkama işlemi esnasında yardımcı madde olarak tuzlu su çözeltisi kullanılır. Yıkama işlemi esnasında yumuşak su üretimi yapılmaz. 1-2 saat süren bu işlem su kullanımı olmayan saatlere programlanır. 24 saat kesintisiz yumuşak su kullanımı olan özel durumlar için yumuşak su üretimini asla durdurmayan tandem modeller tercih edilmelidir.

Poli Kimya su yumuşatma sistemleri tam otomatik olarak insan müdahalesine ihtiyaç duymadan çalışır. İşletmene düşen yükümlülük belirli periyotlarda cihazın tuzlu su deposuna Poli Kimya’dan alacağı özel tuzları atmaktır. Cihaz kontrol sistemi sayesinde tuzlu su emişi yapar, eksilen tuzlu suyu tamamlar, kendini temizler, durular, atık kanalını açarak deşarjını yapar ve tekrar servis konumuna geçer.

Firmamız butik bir arıtma şirketi olup özel müşterilerine 7/24 servis veren bir servis ağı barındırmaktadır. Sözleşmeli müşterilerimize 24 saat boyunca servis ve 24 saatte müdahale garantisi vermekteyiz. Bu sebepten dolayı üretim hattında sürpriz istemeyen kuruluşlar ile yaşam konforu yüksek evsel kullanıcılar bizi tercih etmektedir.

Yumuşatma cihazı seçimi kullanılan su miktarı, su sertliği, kullanım amacı gibi birçok dış faktörün etkisiyle yapılır. Dolayısıyla uzman bir yerden destek almakta fayda vardır. Poli Kimya satış ve servis ekibi sizlere bu desteği sağlamak konusunda yetkindir. Su yumuşatma cihazlarıyla ilgileniyor ve daha fazla bilgi, fiyat almak istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.