Bazı sular, kaynaklarından veya taşındıkları hatlardaki kirlikten dolayı mikroorganizma barındırır ve canlılarda ölüme varan hastalıklara neden olurlar. Bu tip sular içilmese dahi banyo veya başka şekilde kurulan temas sonucu etki ederler

Poli Kimya mikroorganizmaların oluşturduğu zararların minimizasyonu için çeşitli çözüm önerileri getirmektedir. Klorlama dışında başlıca ve en çok kabul göreni full otomatik türbülans ve mirror sisteme sahip ultraviyole cihazlarıdır. Bu cihazlar içlerinde bulunan özel lambalar vasıtasıyla herhangi bir kimyasal enjeksiyonu yapmadan sadece ışık yoluyla mikropları öldürür ve suyu sterilize eder.%100 çözüm olan ultraviyole sistemleri Poli Kimya’nın sık ve başarıyla uyguladığı bir yöntemdir.

Ultraviyole lambaları senede bir kere mutlaka değiştirilmelidir. Lambanın işlevi bitmesine rağmen yanmaya devam etmektedir. Poli Kimya her tür ve marka lambayı stoklarında bulundurmaktadır.

Ultraviyole seçimi anlık su kullanım miktarı, bakteri ve virüslerin cinsi ve sayısı, suyun fiziksel ve kimyasal karakteristiği, kullanım amacı gibi birçok dış faktörün etkisiyle yapılır. Dolayısıyla uzman bir ekipten destek almakta fayda vardır. Poli Kimya satış ve servis ekibi sizlere bu desteği sağlamak konusunda yetkindir. Ultraviyole cihazlarıyla ilgileniyor ve daha fazla bilgi, fiyat almak istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.